Jak poprawić swoje umiejętności mówienia po angielsku w domu: Najważniejszy przewodnik

Jak poprawić swoje umiejętności mówienia po angielsku w domu: Najważniejszy przewodnik

Wychodzenie z domu, aby osiągnąć swoje cele, to już rok 2019... Teraz możesz zrobić prawie wszystko, nie wychodząc z domu. Poprawianie umiejętności mówienia po angielsku nie jest inaczej.

Ale jeśli uczysz się angielskiego z domumoże być trudno znaleźć najlepszy sposób na wykorzystanie swojego czasu i znalezienie okazji do ćwiczeń. Aby ułatwić Ci to zadanie, przygotowaliśmy sześć prostych wskazówek, których możesz przestrzegać, oraz kilka najlepszych aplikacji do nauka angielskiego.

Wykorzystaj ten artykuł jako przewodnik, a będziesz w stanie poprawić swoje umiejętności mówienia po angielsku mając wciąż na sobie piżamę (nie ma za co!).

Sześć wskazówek, jak poprawić swoje umiejętności mówienia po angielsku

1. Ćwicz z partnerem

Jeśli chcesz poprawić swoje umiejętności mówienia po angielskuto nic nie zastąpi praktyki w prawdziwych rozmowach. Rozmawiając z kimś, musisz przypomnieć sobie angielskie słownictwo, używać pojęć gramatycznych, ale także odczytywać mowę ciała drugiej osoby. język ciała. Wszystko to wymaga praktyki.

Jeśli nie masz anglojęzycznego przyjaciela, który chciałby z Tobą ćwiczyć, rozważ znalezienie korepetytora, który udzieli Ci lekcje angielskiego lub wymiany językowej lub partnera do wymiany językowej, z którym można nawiązać kontakt online.

Korepetytorzy online

Dzięki Preply możesz połączyć się z korepetytorem online, aby uzyskać lekcje angielskiego w formie konwersacji już od 10 USD/godzinę. Możesz wybrać jednego z ponad 25 000 korepetytorów, kierując się takimi czynnikami, jak cena, narodowość i specjalizacja (w tym konwersacje po angielsku).

Twój korepetytor pomoże Ci nabrać pewności siebie, ćwicząc Twój angielski w prawdziwej rozmowie. Możesz również dążyć do osiągnięcia wyznaczonych celów i poprosić korepetytora o dostosowanie lekcji do Twoich potrzeb lub wyznaczenie konkretnych zadań domowych.

Sprawdź swój poziom znajomości języka angielskiego. Rozwiąż ten 5-minutowy test, aby sprawdzić, jak blisko jesteś osiągnięcia swoich celów związanych z nauką języka. Rozpocznij test

Wymiany językowe

Istnieje mnóstwo stron internetowych, które mają na celu pomóc ESL uczącym się języka angielskiego z rodowitymi użytkownikami języka angielskiego na stronie wymiany językowej. Niektóre popularne opcje obejmują:

  • Reddit's wymiana językowa wątek
  • Conversation Exchange
  • MyLanguageExchange

Możesz mieć opory przed rozpoczęciem rozmowy z nieznajomym, gdy wciąż uczysz się języka obcego. języka obcegoi jest to zrozumiałe. Pamiętaj, że umiejętności komunikacyjne buduje się, popełniając jeden błąd na raz.

Wymiany językowe mogą być również zawodne i trudne do opanowania. Nie wpadnij w pułapkę spędzania zbyt dużej ilości czasu na mówieniu w języku ojczystym, a nie angielskim. Uważaj na to, jeśli zaczynasz nową wymianę, i ustal limity czasowe dla każdego języka.

2. Ćwicz samodzielnie

Uprzedź osobę, z którą mieszkasz, że zamierzasz tego spróbować, ale pomocne może być rozmawianie z samym sobą po angielsku.

Możesz ćwiczyć umiejętność pisania W tym samym czasie można ćwiczyć umiejętność pisania i tworzyć karty ćwiczeń ze zwrotami i zdaniami. Jeśli nie jesteś pewien, jak wymówić dane słowo, sprawdź je w słowniku Cambridge online aby usłyszeć zarówno amerykańską, jak i brytyjską wersję angielskiego.

Jeśli w języku angielskim występują poszczególne dźwięki języku angielskim które sprawiają Ci trudność, powinieneś je również samemu ćwiczyć. Nie wiesz, od czego zacząć? Spróbuj Angielski łamańce językowe.

3. Nagraj siebie mówiącego i odsłuchaj

Uczyłeś się uczysz się angielskiego wystarczająco długo, aby przeczytać ten artykuł, więc prawdopodobnie wiesz, ile angielskich słów powinno brzmieć, gdy wypowiada się je na głos. Oznacza to, że możesz stać się swoim własnym nauczycielem wymowy.

Cenne może być nagranie siebie mówiącego i odsłuchanie, czy nie popełniasz błędów. Spróbuj obejrzeć kilka linijek Angielski serial Netflix z napisami a następnie nagraj siebie mówiącego te same słowa. Jak mówi powiedzenie: "jesteś swoim najgorszym krytykiem", więc będziesz miał szansę poprawić tyle błędów w wymowie, ile mógłby poprawić każdy dobry nauczyciel.

Jeśli masz problemy z poprawną wymową to YouTube jest prawdziwym darem. Spróbuj wyszukać hasło "[twój język ojczysty] native speaker wymowa angielska błędy." Jeśli są jakieś nowe słowa lub dźwięki, które wydają Ci się nienaturalne, inni z pewnością też się z nimi zmagali - i prawdopodobnie opracowali ćwiczenia, które ułatwiają ich wymawianie.

4. Skup się na słuchaniu

Słuchanie stanowi ogromną część rozmowy. Dlatego jednym z najłatwiejszych sposobów na poprawienie konwersacji bez partnera jest ćwiczenie umiejętności umiejętności słuchania.

Pomocne może być oglądanie filmów lub programów telewizyjnychsłuchać angielskich podcastówi grać anglojęzyczne muzykę. Jednak najskuteczniejszym sposobem nauki ze słuchu jest ćwiczenie z ćwiczeniami. Można je wypróbować za darmo:

  • Darmowe ćwiczenia na rozumienie ze słuchu opracowane przez British Council
  • ELLO (Biblioteka Słuchania Angielskiego Online)
  • Materiały Cambridge Assessment English do nauki ze słuchu

Jeśli chcesz korzystać z podcastów rozwijać swoje umiejętności słuchaniato sprawdź nasz przewodnik po nauka angielskiego z podcastów.

5. Ucz się wyrażeń i idiomów

Jak w każdym języku, angielski mówiony różni się znacznie od tego, który można zobaczyć w podręczniku. Doskonałym sposobem na uniknięcie nieporozumień jest poznanie kilku wyrażeń i idiomów związanych z Twoimi zainteresowaniami, pracą lub miejscem, w którym mieszkasz.

Czy uczysz się angielskiego aby przenieść się do słonecznej Australii? Zapoznaj się z tymi 50 australijskich slangowych słów, terminów i zwrotów. Jeśli uczysz się, aby zwiększyć swoje umiejętności zawodowe, spróbuj nauczyć się tych 30 Business angielskich zwrotów. Jeśli uczysz się z powodów (ściśle) niebiznesowych, oto kilka świetne zwroty dotyczące flirtowania po angielsku.

6. Znajdź swoje "dlaczego"

Poprawa mówienia po angielsku nie polega tylko na praktycznych działaniach, musisz również podejść do tego w odpowiedni sposób mentalnie. Lindsay McMahon z All Ears English wyjaśnia, że bardzo ważne jest, aby znaleźć swoje "dlaczego", swój powód i motywację, aby poprawić swój angielski.

Jeśli to masz, to bez względu na to, jakie wyzwania napotkasz, pozostaniesz zmotywowany i będziesz robił postępy. Zwłaszcza gdy starasz się poprawić swoje mówienie, będziesz popełniać błędy, możesz czuć się zakłopotany, ale dopóki będziesz pamiętać o swoim "dlaczego", nie przestaniesz działać.

Lindsay mówi, że "dlaczego" powinno być konkretne, emocjonalne i określone w czasie, na przykład: "Zamierzam poprosić rodziców mojej dziewczyny o błogosławieństwo, by oświadczyć się ich córce za sześć miesięcy".

Przykładem złego "dlaczego" może być: "Myślę, że fajnie byłoby nauczyć się angielskiego". To nie jest namacalne, emocjonalne ani oparte na czasie, więc trudno będzie się go trzymać. Posłuchaj, jak Lindsay wyjaśnia więcej na ten temat tutaj:

7 aplikacji, dzięki którym Twoje umiejętności mówienia po angielsku wzniosą się na wyższy poziom

Spośród wszystkich umiejętności językowychmówienie jest prawdopodobnie najtrudniejszą z nich, jaką można ćwiczyć za pomocą aplikacji. Zazwyczaj aplikacje najlepiej nadają się do nauki gramatyki angielskiej Zwykle aplikacje najlepiej nadają się do nauki angielskiej gramatyki lub nowego słownictwa, a do osiągnięcia znaczących postępów potrzebny jest partner do rozmowy.

Kilka aplikacji z powodzeniem poradziło sobie z tym problemem, łącząc użytkowników z korepetytorami lub wykorzystując oprogramowanie do rozpoznawania głosu. Oto nasze najlepsze propozycje:

1. Preply

Najlepszym sposobem nauki mówienia po angielsku jest ćwiczenie z native speaker - i Preply umożliwia niezwykle łatwe nawiązanie kontaktu z native speakerami. Jest to wygodna i przyjazna dla użytkownika platforma, która umożliwia rozmowę z korepetytorem języka angielskiego bez względu na to, w którym miejscu na świecie się znajdujesz.

Dzięki Preply nie musisz wychodzić z domu, aby wziąć udział w lekcji, a ponadto możesz zorganizować lekcje tak, aby dopasować je do swojego planu dnia. Filtry wyszukiwania można również ustawić tak, aby pokazywały tylko korepetytorów w ramach Twojego budżetu, którzy specjalizują się w konwersacjach po angielsku. Dzięki temu możesz nauczyć się mówić po angielsku z pomocą eksperta już od 10 dolarów za godzinę.

2. Andy

Bez względu na to, jak cierpliwy jest twój anglojęzyczny przyjaciel, prawdopodobnie zdarzą się sytuacje, w których nie będzie chciał z tobą rozmawiać lub będzie niedostępny. Andy to bardzo przydatna aplikacja na takie okazje.

Andy to chatbot - robot-przyjaciel, który nigdy nie znudzi się ćwiczeniem z Tobą angielskiego, nie skończy się rozmowa ani nie będzie musiał iść spać. Aplikacja zawiera również ćwiczenia ze słownictwa i gramatyki, ale jej najbardziej ekscytującą cechą jest automatyczny czat. Naszym zdaniem świetnie nadaje się do testowania rozmów, zanim nabierzesz pewności siebie i spróbujesz ich w życiu.

3. Mondly

Mondly jest dość nowy w świecie aplikacji do nauki języków ale szybko staje się ulubioną aplikacją. Wykorzystuje ona nową technologię rozpoznawania mowy, aby dać Ci automatyczną informację zwrotną o tym, jak brzmi Twój mówiony angielski.

Aplikacja odtwarza klipy dźwiękowe rodzimych użytkowników języka Użytkownik otrzymuje listę możliwych odpowiedzi na zadane pytania. Mówisz swoją część rozmowy do telefonu i jesteś oceniany za odpowiedź. Dla zaawansowanych użytkowników języka angielskiegokonwersacje w Mondly mogą być zbyt proste, ale jeśli znasz angielski na poziomie na poziomie A1-B2to jest to bardzo pomocna aplikacja.

4. Learn to Speak English

Learn to speak English jest świetnym i tanim narzędziem, jeśli chcesz szybko nauczyć się mówić kilka podstawowych zdań po angielsku.

Aplikacja zawiera ponad 8000 nagranych zdań, które można kliknąć, aby usłyszeć na głos wypowiedziane przez native speakera. Dostępne jest również narzędzie do samodzielnego nagrywania, które pozwala porównać swój głos z plikiem audio. To taki prosty pomysł, a świetnie nadaje się do poprawy akcentu.

5. Praktyka konwersacji angielskich

Dzięki English Conversation Practice, nagrany native speaker zadaje pytania, a Ty możesz nagrać swoją odpowiedź. Zawiera on ponad 200 lekcji oraz quizy, które pomogą Ci zapamiętać nowe słowa.

Jest mniej zaawansowana niż nowsze aplikacje typu chatbot, takie jak Andy, ale mimo to warta poświęcenia jej czasu. Po wykupieniu abonamentu premium aplikacja jest dostępna w trybie offline.

6. Elsa

Jeśli Twoim celem jest mówić po angielsku amerykański angielski wyraźnie, Elsa jest jedną z najlepszych aplikacji do poprawy akcentu. Podobnie jak większość aplikacji na tej liście, Elsa wykorzystuje oprogramowanie do rozpoznawania głosu. Jest ono nieco bardziej zaawansowane niż większość aplikacji, ponieważ potrafi wskazać dokładne błędy w wymowie i daje wskazówki, jak inaczej poruszać językiem lub ustami.

Wspaniałą cechą tej aplikacji jest to, że testuje ona każdego nowego użytkownika, aby pracować nad umiejętnościami mówienia odpowiednimi do jego aktualnego poziomu. To powiedziawszy, ponieważ Elsa skupia się bardziej na wymowie niż na nauce nowego słownictwa, jest przeznaczona dla osób, których znajomość języka angielskiego jest już dość zaawansowana.

7. Tandem

Tandem jest jednym z najpopularniejszych wymiana językowa aplikacji w świecie anglojęzycznym. Koncepcja jest prosta: jest to darmowa platforma łącząca osoby próbujące nauczyć się angielskiego z rodowitymi użytkownikami języka angielskiego próbującymi nauczyć się innego drugiego języka.

Idea jest taka, że Ty i Twój anglojęzyczny partner wymieniacie się umiejętności językowe: połowę czasu spędzasz rozmawiając w swoim języku ojczystym a połowę czasu na mówienie po angielsku, dzięki czemu obie strony mogą ćwiczyć za darmo.

Wymiany językowe na początku mogą być nieco trudne do zorganizowania. Trudno jest znaleźć równowagę pomiędzy proszeniem nowego znajomego, aby ćwiczył z Tobą angielski, a ćwiczeniem Twojego języka ojczystego. języka ojczystego z nimi!

Jednak aplikacje takie jak ta są nadal świetnym sposobem na zdobycie darmowych praktykę mówienia. Co więcej, Tandem wprowadził ostatnio funkcję czatu wideo, która pozwala na rozmowę z nowym przyjacielem w czasie rzeczywistym.

Wnioski: Praktyka czyni mistrza

Nauka mówienia jest najcenniejszą umiejętnością w każdym drugim języku, ale najtrudniejszą do wyćwiczenia. Jednak dzięki kreatywnemu połączeniu aplikacji do rozpoznawania głosu, samodzielnej pracy nad wymową, a co najważniejsze, pracy z native speakerem native speakerem języka angielskiegomożna uzyskać niezbędną praktykę.

Jeśli chcesz jak najszybciej zacząć mówić, lekcje 1 na 1 z angielskim korepetytorem są najbardziej efektywnym sposobem. Jeśli pracujesz z korepetytorem języka angielskiego na Preply, stworzy on indywidualny plan, który będzie koncentrował się na poprawie Twoich umiejętności konwersacyjnych i pewności siebie. Osiągniesz płynność w posługiwaniu się językiem angielskim zanim się zorientujesz.

Natalia Popiela

Redakcja filotext.com.pl

kontakt@filotext.com.pl