Star Wars Vocabulary for English Language Padawans [B1 ESL Topic]

Star Wars Vocabulary for English Language Padawans [B1 ESL Topic]

Podręczniki do nauki angielskiego są świetne do nauki podstawowych tematów konwersacji. Jak rozmawiać o rodzinie, pogodzie, hobby i gdzie pojechałeś na wakacje...ale czasami nie zawierają sekcji na tematy, które naprawdę trzeba umieć omówić.

Jak Star Wars lub fikcyjne języki ze świata Sci-Fi.

Tak więc, oto lista słownictwa związanego z Gwiezdnymi Wojnami, które możesz wykorzystać w rozmowie ze swoim nauczycielem angielskiego. Wiele z tych terminów jest przydatnych i możliwych do zastosowania w rozmowach na tematy poza Gwiezdnymi Wojnami (jak np. kosmos!). Aby poćwiczyć, zapisz te popularne słowa na karteczkach i ćwicz z korepetytorem. Przygotuj się na wystrzelenie swoich umiejętności językowych w kosmos!

21 terminów ze słownictwa Star Wars

1. Galaktyka

Dawno, dawno temu, w galaktyce daleko, daleko stąd.

Galaktyka to grupa milionów lub miliardów gwiazd i planet razem w przestrzeni. Jeśli coś jest opisane jako "galaktyczne" - jak "Galaktyczna wojna domowa", oznacza to, że dotyczy całej galaktyki.

2. Statek kosmiczny / Statek kosmiczny

Gwiezdne niszczyciele to bardzo potężne statki kosmiczne używane do walki.

Pojazd latający służący do odbywania podróży w przestrzeni kosmicznej. W Gwiezdnych Wojnach często skracany do "statku".

3. Jedi

Yoda wyszkolił Luke'a Skywalkera, by został m.in. Jedi.

Jedi to specjalnie wyszkolona grupa przywódców i strażników pokoju. Uczą się jak używać Mocy jako broni poprzez studiowanie starożytnych tradycji. Aby stać się potężnymi, muszą doskonalić się w bezinteresownych czynach i czystych myślach. Rycerze Jedi walczą tylko po to, by pomóc potrzebującym.

4. Lightsaber

Strażnicy Jedi walczą za pomocą niebieskich lightsabers.

Miecz świetlny to potężny miecz wykonany ze światła. Generalnie bohaterowie - Jedi - używają zielonych lub niebieskich, a źli - Sithowie - czerwonych.

5. Planeta

Tatooine to pustynna planeta na której dorastali Anakin Skywalker i Luke Skywalker.

Planeta to duży obiekt w przestrzeni kosmicznej, który obraca się wokół gwiazdy - jak Ziemia.

6. Imperium

Imperium rządzi każdą planetą w galaktyce.

Imperium lub Pierwsze Imperium Galaktyczne to nazwa złego rządu w oryginalnej trylogii. Rząd ten został założony przez Imperatora Palpatine'a, aby sprowadzić m.in. Sithów do władzy w galaktyce.

Imperium występuje w trzech filmach: "Gwiezdne wojny" (1977) "Imperium kontratakuje" (1980) i "Powrót Jedi" (1983).

7. Sojusz Rebeliantów

Księżniczka Leia walczy dla Sojuszu Rebeliantów.

W oryginalnych filmach Sojusz Rebeliantów to bohaterowie. Są grupą, która walczy z Imperium, aby przywrócić pokój w galaktyce. Luke Skywalker, księżniczka Leia i Han Solo wszyscy walczą dla Sojuszu Rebeliantów.

8. Stormtrooper

Szybko! Ukryj się! The Szturmowcy nadchodzą!

Stormtrooper to potężny typ solidera z białą zbroją. Są sprawni i brutalni, nie mają twarzy. W oryginalnych filmach Star Wars armia Imperium składała się ze Szturmowców.

9. Moc

"Używaj siły, Luke." - Obi-Wan Kenobi

Siła to tajemnicza, nieco mistyczna moc, która jest wszędzie we wszechświecie. Jest to siła energetyczna, która jest tworzona przez wszystkie żywe istoty. Niektórzy ludzie o specjalnych talentach mogą nauczyć się używać jej jako broni. Ludzie, którzy są szkoleni do walki z mocą są nazywani Jedis lub Sithami.

10. Ciemna Strona

"Nigdy. I'll never turn to Ciemnej Strony." - Luke Skywalker

Ciemna Strona to zła część Mocy. Zła energia we wszechświecie, w tym moc czerpana z uczuć takich jak gniew, nienawiść, chciwość, zazdrość i strach. Ci, którzy używają ciemnej strony, są znani jako Darksiders, Dark Jedi lub Sithowie.

11. Droidy

"To nie są droidy których szukasz." - Obi-Wan Kenobi

Droid to robot. Bywają tworzone jako żołnierze, jak Droidy, ale mogą być też tworzone jako służący, jak postacie R2-D2 i C-3PO.

12. Padawan

Każdy Jedi był najpierw Padawanem.

W Gwiezdnych Wojnach, Padawan to ktoś szkolący się do bycia Jedi, zwykle dziecko. Jest również czasami używany w świecie rzeczywistym, aby odnieść się do uczniów, zwolenników lub każdego, kto dopiero zaczyna.

13. Oryginalna trylogia

Najlepsze filmy Star Wars to. oryginalna trylogia.

Trylogia to grupa trzech książek, sztuk lub filmów przeznaczonych do czytania lub oglądania w kolejności. W Gwiezdnych Wojnach oryginalna trylogia to trzy pierwsze filmy Star Wars, jakie kiedykolwiek powstały. Były to: Gwiezdne wojny (1977), Imperium kontratakuje (1980) i Powrót Jedi (1983).

Po nakręceniu pierwszych trzech filmów powstała seria trzech prequeli również zostały stworzone. Długo po nich powstały trzy kolejne filmy będące kontynuacją fabuły oryginalnej trylogii. Jeśli uważasz, że kolejność filmów Star Wars jest myląca, to masz rację!

14. Prequel

The Phantom Menace był pierwszym z prequeli trylogii.

Prequel to film (lub książka), który powstaje po oryginalnym filmie, aby zbadać historie bohaterów. Cofa się i wypełnia wydarzenia, które miały miejsce przed oryginalną historią.

Filmy Star Wars nie były tworzone w kolejności. Po nakręceniu oryginalnej trylogii (epizody 4, 5 i 6 w fabule), powstały trzy prequele (epizody 1, 2 i 3 w fabule).

15. Klony

Klony są bardzo dobre w wypełnianiu rozkazów.

Klony to żołnierze, którzy zostali wyprodukowani, aby być dokładnymi kopiami jednego oryginalnego ludzkiego żołnierza, czyli "sklonowani". Są również znani jako "żołnierze-klony". W pierwszych trzech filmach Star Wars są żołnierzami Republiki - dobrej strony.

16. Sokół Millenium

Nie pamiętam, gdzie zaparkowałem m.in. Sokół Millenium!

Statek kosmiczny Hana Solo w oryginalnej trylogii nazywa się Millenium Falcon.

17. Ewok

Ewoki są tak słodkie, że chciałbym mieć jednego jako zwierzaka.

Ewoki to małe, puszyste, niedźwiedziopodobne zwierzęta, które żyją na planecie Endor. Występują w oryginalnej trylogii filmów Star Wars. Są ogólnie dobre i pomagają Sojuszowi Rebeliantów.

18. Wookie

Chewbacca jest świetnym pomocnikiem dla Wookie.

Wookies to puszyste stworzenia, które stoją na dwóch nogach. Są wyższe i silniejsze od ludzi. Najważniejszym Wookie w Gwiezdnych Wojnach jest Chewbacca, który jest pomocnikiem Hana Solo.

19. Sith

"Sięgnij po pomoc. Nie masz z nim szans. On jest Sith Lord." - Sheev Palpatine, do Obi-Wana Kenobiego.

Sithowie to główni źli ludzie w uniwersum Star Wars. Są przeciwieństwem Jedi i walczą czerwonymi mieczami świetlnymi, aby pokazać, że ich moc pochodzi z Ciemnej Strony Mocy. Do ważnych Sithów należą Darth Vader (o sławie "Jestem twoim ojcem") , Imperator Palpatine i Darth Maul.

20. Telekineza

Yoda może przemieszczać obiekty używając telekinezę

Telekineza to zdolność do poruszania obiektów przy użyciu tylko swojego umysłu - i mocy siły.

21. Gwiazda Śmierci

Prawie udało im się uwięzić w Gwieździe Śmierci.

Gwiazda Śmierci to statek kosmiczny który zły rząd Imperium pracuje w nim. Ma kształt zbliżony do księżyca.

Ćwiczenie Star Wars ESL!

Obejrzyj ten filmik z dnia z życia Szturmowca. Jego życie wydaje się być nieco bardziej minorowe niż niektórych jego braci z filmów....

Napisz akapit po angielsku o jego codziennej rutynie.

Zakończenie

Mam nadzieję, że ta lista słówek związanych z Gwiezdnymi Wojnami przygotuje Cię do naprawdę zabawnej lekcji angielskiego. Nie masz z kim ćwiczyć mówienia? Sprawdź naszych korepetytorów, którzy specjalizują się w konwersacjach po angielsku. Możesz filtrować naszą bazę danych, aby znaleźć korepetytorów, na których Cię stać i wysłać im wiadomość, aby sprawdzić, czy są fanami Star Wars!

Miłej lekcji... i niech moc będzie z Tobą.

Michał Falkowski

Redakcja filotext.com.pl

kontakt@filotext.com.pl